12 IDĖJŲ SVEČIŲ VEIKLOMS (vestuvėse ir ne tik!)

…kol jaunieji fotografuojasi, svečiai po truputį renkasi sodyboje. Kad belaukdami jūsų sveteliai nenuobodžiautų, dalinamės veiklomis, kurias galėsite pritaikyti ir savo šventėje:

 1. FOTOKAMPELIS SU MOMENTINIU FOTOAPARATU IR PALINKĖJIMŲ KNYGA
  Turbūt viena populiariausių svečių veiklų įvairiose šventėse – knyga, kurioje svečiai užrašo palinkėjimą ir šalia priklijuoja savo momentinę nuotraukėlę. Ne tik puiki veikla svečiams, bet ir mielas, ilgai išliekantis prisiminimas jums.

 1. DĖŽUTĖ SU SVEČIŲ NUOTRAUKOMIS + PALINKĖJIMAIS
  Tai panaši veikla į pirmąją, tik vietoj palinkėjimų kygos galima naudoti gražią dėžutę – svečiai, nusifotografavę su momentiniu fotoaparatu, ant momentinės nuotraukėlės užrašo sveikinimą ir deda nuotrauką į dėžutę.

 1. PALINKĖJIMŲ BOKŠTELIS / PALINKĖJIMŲ DĖLIONĖ / PALINKĖJIMŲ MEDIS SU ŠIRDELĖMIS
  Dar keletas palinkėjimų knygos variacijų: palinkėjimus galima rašyti ant medinių kaladėlių ir iš jų statyti bokštelį arba panaudoti detales ir sudėlioti dėlionę. Dar vienas originalus variantas – palinkėjimų medis, ant kurio kabinamos širdelės su svečių palinkėjimais.

 1. PALINKĖJIMŲ MEDIS 
  Tai atspausdintas ir dailiai įrėmintas medis, ant kurio svečiai deda savo pirštų antspaudus (šalia nepamirškite padėti dažų ir šlapių servetėlių!). Greta antspaudo šventės dalyviai gali taip pat prirašyti savo inicialus ir/ar palinkėjimą. Medį galite nusipiešti ar atsispausdinti patys arba nusipirkti jau paruoštus naudojimui.

 1. MOLBERTAS SVEČIŲ PIEŠINIUI
  Ant molberto įkomponuokite drobę, šalia padėkite dažų, teptukų bei paletę ir paraginkite svečius nutapyti bendrą piešinį! Vėliau turėsite jaukų ir menišką prisiminimą iš savo šventės, galbūt šis kūrinys netgi papuoš jūsų interjerą? 

 1. PASIMATYMŲ STIKLAINIS
  Tai padekoruotas ir gražiai pateiktas stiklainis, į kurį svečiai meta savo idėjas jūsų pasimatymams. Šventės įspūdžiams atslūgus, kai norėsite paįvairinti savo rutiną ir pritrūksite idėjų romantiškam laikui dviese – pasinaudokite svečių idėjomis!

 1. KORTELĖS SVEČIAMS
  Tai ne paprastos kortelės, o kortelės su užduotimis – linksmais, gal net asmeniškais klausimais. Pakvieskite svečius pasidalinti savo patarimais, rekomendacijomis ir ant kortelių pateikite jiems įvairius klausimus, pvz.: Ką daryti susipykus? Kaip nepaskęsti rutinoje? Kaip siūlote atšvęsti vestuvių pirmąsias / penktąsias / … metines? Kokį filmą rekomenduojate romantiškam vakarui? ir pan. Korteles galite susikurti patys pagal tai, kas aktualu būtent jums, arba įsigyti jau pagamintas. 

 1. LAIŠKAS JAUNIESIEMS
  Dar viena kūrybinė veikla svečiams – nebaigtas laiškas, kurį baigia rašyti svečiai. Kiekvienas gauna po laiškelį ir, pasitelkęs fantaziją, turi užpildyti tuščias laiško vietas – su jaunaisiais pasidalinti savo patarimais, prisiminimais ir t.t. Tai puikus būdas leisti pasireikšti visiems šventės dalyviams, nes, kaip žinia, pačios šventės metu, didžiausias dėmesys tenka jauniesiems ir ne visi svečiai spėja (ar drįsta) pasisakyti, pasidalinti ar pasidžiaugti. Galite rasti jau paruoštus laiškus pirkti arba sukurti savo.

 1. GO PRO KAMERA
  Kiek atokesniame kampelyje padėkite Go Pro kamerą (arba bet kokią kitą kamerą) – belaukdami jaunųjų ar pačios šventės metu svečiai niekeno netrukdomi galės nufilmuoti palinkėjimą, pasidalinti šventės įspūdžiais ar kuo tiktai nori. Rezultatas – nesuvaidintos emocijos ir pati tikriausia šventės nuotaika, perteikta jos dalyvių lūpomis!
 1. JAUNŲJŲ NUOTRAUKŲ KAMPELIS
  Galbūt norite pasidžiaugti drauge išgyventomis akimirkomis ar pasidalinti nuotraukomis iš įvairių jūsų gyvenimo etapų (pavyzdžiui, nuo vaikystės iki dabar)? Galite sukurti atskirą prisiminimų kampelį ir pakabinti nuotraukas ant sienos, ant virvelės tarp medžių arba dailiai įrėminti. Svečiams bus tikrai smalsu pamatyti ir pasidžiaugti, kiek daug gražaus patyrėte kartu! Neretai jaunieji turi bandomąją fotosesiją su fotografu, taigi turėkite omenyje, kad ir šios fotosesijos nuotraukas galite gražiai pateikti šventėje.

 1. KOKTEILIŲ BARAS “PASIDARYK PATS” 
  Tai staliukas ar tiesiog padėklas, ant kurio išdėlioti įvairūs ingredientai kokteiliui pasigaminti. Taip pat pravartu šalia pastatyti lentelę su nuorodomis svečiams, kaip pasigaminti konkretų kokteilį. Ir nepamirškite patiekti ledukų! (Lengvai pagaminamų kokteilių idėjos: Mimoza, Cuba Libre, Moscow Mule).

 1. LAUKO ŽAIDIMAI 
  Turbūt daugelis svarstote, kuo užimti šventėje dalyvausiančius vaikus, kad ir tėveliai būtų ramūs, ir vaikams nebūtų nuobodu. Jei dalis šventės erdvės bus lauke – galite išsinuomoti lauko žaidimų, pavyzdžiui, batutą, kaladėles, šachmatus, šaškes, kryžiukus/nuliukus, muilo burbulus… Žaidimų pasiūla išties didelė, tad belieka išsirinkti. Neabejojame, kad daugelį šių žaidimų išbandys ir suaugusieji! Na, o jei esate kantrūs ir nagingi, laisvai galite žaidimus pasigaminti ir patys 🙂 

Tad jei šiame veiklų sąraše radote ką nors artimo sau – pirmyn, įtraukite tai į savo šventę ir neverskite svečių nuobodžiauti! Galbūt turite daugiau idėjų – pasidalinkite jomis su mumis!