Klasika, rustic ar industrial – kurį dekoro stilių pasirinkti?

Vienas pirmųjų klausimų, kuris iškyla vos pradėjus planuoti šventę, neretai yra kokio stiliaus šventę noriu surengti? Kurį dekoro stilių geriausia rinktis? Tai vertėtų apgalvoti dar prieš renkantis šventės vietą, kadangi aplinka pati savaime taps dekoro dalimi ir padiktuos dekoro stilių – juk, pavyzdžiui, rustic stilius nederės prabangioje pokylių salėje, o klasikinis dekoras greičiausiai nesižiūrės kaimiškoje aplinkoje. Dekoro stilių yra daug ir įvairių, tad kol kas apžvelgsime pačius populiariausius, klientų labiausiai pamėgtus stilius – klasikinį, rustic (kaimišką) bei industrial (industrinį). Taip pat trumpai aptarsime, kam labiausiai kiekvienas šių stilių galėtų tikti – galbūt atpažinsite save ir nuspręsite, kuris iš šių stilių jums artimiausias?

KLASIKINIS STILIUS

Daugelio pamėgta klasika arba, kitaip tariant, tradicinis stilius, pasižymi puošnumu bei elegancija. Neretai klientai, negalintys nurodyti, kokio stiliaus šventę įsivaizduoja ar tiesiog norintys, kad “būtų gražu”, turi omenyje būtent šį, klasikinį dekoro stilių. Tai nereiškia, kad klasikinis stilius visuomet vienodas, anaiptol, galimi labai įvairūs spalvų ir tekstūrų deriniai. Klasikinius dekorus vienija skaidraus stiklo dekoro elementai, paprastos, neiššaukiančios detalės bei tarpusavyje idealiai derančios spalvos. Viskas čia iki smulkmenų apgalvota, kiekviena dekoracija tobulai įsilieja į bendrą dekoro vaizdą. Klasikinio stiliaus šventės dažniausiai rengiamos puošniose sodybose ar pobūvių salėse, kuriose gausu vintažinių baldų ar kitų, prabanga dvelkiančių dekoro elementų.

Kokie žmonės dažniausiai renkasi klasikinį stilių? Ogi patys įvairiausi – tie, kurie tiksliai žino, ko nori. Arba, kaip minėjome anksčiau, tie, kurie šventėje pageidauja tiesiog gražaus ir tvarkingo dekoro. Galbūt tai labiau tradicinių pažiūrų žmonės, mažiau linkę rizikuoti ir dažniausiai pasirenkantys saugiausią, laiko patikrintą variantą. Tačiau tikrai nebūtinai!

Klasikinių dekoracijų pavyzdžių rasite DEKOLAB KLASIKINIAME RINKINYJE, sukurtame specialiai tiems, kurie svajoja apie klasikinį dekorą, tačiau nenori samdyti dekoratorių ir ruošiasi šventę dekoruoti patys.

RUSTIC (KAIMIŠKAS) STILIUS

Gamta, romantika, natūralumas – turbūt geriausiai rustic stilių apibūdinančios sąvokos. Jau ilgą laiką susidomėjimo neprarandantis rustic dekoro stilius žavi savo paprastumu ir nuoširdumu. Šis gamtos inspiruotas dekoras pasižymi natūraliomis spalvomis bei tekstūromis – laukinės gėlės, žaluma, mediniai dekoro atributai sutinkami turbūt kiekvienoje rustic šventėje. Rustic stilius geriausiai išpildomas kaimo sodybose ar tiesiog gamtos apsuptyje. Pastaruoju metu vis labiau populiarėja šventės-festivaliai, kuomet šventė rengiama po atviru dangumi. Tokiose šventėse vyrauja gamtos įkvėptas laisvės pojūtis, o svarbiausia – nepamirštama pati šventės esmė – geras laikas artimiausių žmonių rate, bendravimas ir atsipalaidavimas! 

Kam šis stilius tinkamiausias? Gamtos mylėtojams, kurie prioritetą teikia laisvei, natūralumui ir mieliau renkasi nuošalią kaimo sodybą nei triukšmingus miesto barus. Arba tiems, kurie, gyvendami mieste, pasiilgo gamtos ir lėtesnio tempo, gryno oro bei nuoširdaus ir tikro buvimo su brangiais žmonėmis.

Jei norite papuošti savo šventę rustic stiliaus dekoracijomis – žvilgtelkite į DEKOLAB RUSTIC RINKINĮ, – jame rasite reikalingiausius rustic dekoro atributus nuomai.

INDUSTRIAL (INDUSTRINIS) STILIUS

Tai loftų, gamyklų bei kitų pramoninių patalpų dizaino įkvėptas dekoras. Kadangi tai – minimalistinis, detalėmis neperkrautas stilius, didelė reikšmė čia tenka šventės vietai. Siekiant įgyvendinti industrinį dekorą, dažniausiai pasirenkama erdvė, kurioje gausu “neapdirbtų” medžiagų, tokių kaip betonas, sendintas medis ar atidengtos plytos, – taip industrinė vieta savaime tampa dekoro dalimi bei suteikia šventei išskirtinumo. Šio stiliaus privalumas tas, kad jis gan universalus ir dera prie įvairių spalvinių derinių bei tekstūrų – jei industriniame dekore norisi daugiau prabangos, rinkitės auksines, vario spalvos ar net marmurines dekoracijas. O jei siekiate sukurti šiltesnį įspūdį, čia puikiai tiks ir medinės detalės bei švelnesni atspalviai. Turbūt jau pastebėjote, jog industriniame dekore, kitaip nei rustic ar klasikinio stiliaus šventėse, mažiau romantiškų akcentų. Tai galioja ir gėlių kompozicijoms – vietoj gėlių žiedų veikiau pasirenkami lapiniai augalai, kuriamos minimalistinės kompozicijos iš vienos ar kelių rūšių žalumos.

Kam skirtas industrinis stilius? Tai jaunatviškų, aktyvų gyvenimo būdą propaguojančių žmonių stilius. Tų, kurie drąsiai ir smalsiai žvelgia į naujoves, nebijo eksperimentuoti ir visuomet yra pasiruošę išbandyti kažką naujo. Gali būti, jog tai – šiuolaikiniai miesto žmonės, kuriems šis subtilus ir minimalistinis dekoras, yra lyg gaivaus oro gūsis, kviečiantis nurimti ir pajusti harmoniją intensyvioje kasdienybėje.

Jei jaučiate, kad industrinis dekoras – jums (ar tiesiog smalsaujate), tuomet jūsų dėmesiui – DEKOLAB INDUSTRIAL RINKINYS, kurį galite išsinuomoti ir papuošti juo savo šventę.

Čia apžvelgėme tris populiariausius dekoro stilius, tačiau, be abejonės, jų yra ir daugiau, pavyzdžiui vintažinis, boho ar teminis stilius. Tik nepamirškite – nė vienas jų neturi griežtų taisyklių ir jei tik norite, laisvai galite derinti įvairius dekorus ar susikurti savitą stilių. Nebijokite eksperimentuoti, įdarbinkite savo fantaziją ir susikurkite tokią šventę, kuri jums patiems būtų graži, o svarbiausia – jūs joje gerai jaustumėtės!