DIDELIS VAKARĖLIS – MAŽOS IŠLAIDOS

Bet koks vakarėlis reiškia išlaidas ir, atrodytų, kuo jos didesnės – tuo įspūdingesnis vakarėlis. Labai smagu, jei galite neriboti savęs finansiškai, tačiau ką daryti, jei nenorite išleisti krūvos pinigų?

ŠVENTĖS PLANAVIMAS PAGAL GRIEŽTĄ BIUDŽETĄ

Didžioji šventės biudžeto dalis greičiausiai bus skirta tiems dalykams, kurie, jūsų manymu, yra svarbiausi jūsų renginiui. Pavyzdžiui, jei ruošdamasis vakarėliui, pirmenybę teikiate dekoracijoms, nemažą savo biudžeto dalį skirsite apšvietimui, stalo dekorui ir kitoms mieloms smulkmenoms, padedančioms sukurti nuotaiką ir atitinkamą tematiką.

Išleisti šiek tiek daugiau savo prioritetams nėra blogai, tačiau atsiranda rizika, kad dėl to nukentės kitos sritys. Tokiu atveju siūlome išbandyti „DIY“ projektus bei pasitelkti savo draugų pagalbą. Štai keletas puikių patarimų, kaip pramogauti nešvaistant pinigų, bet ir neaukojant linksmybių.

1. RINKITĖS PAPRASTUS KVIETIMUS

Išmaniųjų technologijų laikais popieriniai kvietimai jūsų šventei visai nebūtini. Net jei tai vestuvės ar oficialus renginys, egzistuoja modernių ir netgi nieko nekainuojančių alternatyvų, niekuo nenusileidžiančių tradiciniam pakvietimui vokelyje. Pavyzdžiui, norėdami palikti įspūdį ir personalizuoti pakvietimą, galite nufilmuoti trumpą video įrašą, kuriame kviečiate į savo šventę ir pridėti santrauką su svarbiausiomis detalėmis.

Nesate kameros žmogus ar jaučiate diskomfortą filmuodamiesi? Ne problema, kitas būdas – elektroniniai kvietimai, išsiunčiami per tam skirtas platformas ar paprasčiausiai elektroniniu paštu. Visada galite pridėti savo nuotraukų, atitinkančių vakarėlio temą ar kitaip padailinti kvietimą. Tai atspindės jus ir bus originali, o svarbiausia – nuoširdi dovana būsimiems jūsų svečiams!

Vienas populiariausių būdų, jei visi, ką norite pakviesti, turi paskyrą „Facebook“, sukurti renginio puslapį, kuriame patogiai pasidalinsite atsakomybėmis, nutarsite, kas atsineš konkretų patiekalą, gėrimą, stalo žaidimų ir pan. Tai greičiausias būdas suderinti svečių skaičių, poreikius ar net sudaryti vakaro grojaraštį!

2. Į DEKORĄ INVESTUOKITE SUMANIAI

Kad ir kaip smagu leisti pinigus prabangiam dekorui, prieš švaistydami savo šventės biudžetą pirmiausia apsidairykite savo aplinkoje. Kai kurie daiktai gali būti idealūs jūsų vakarėliui ir už tai jums nereikės nieko mokėti.

Užuot jaudindamiesi dėl vieno servizo indų stygiaus, sumaišykite trijų ar keturių stilių dubenėlius, lėkštes ir puodelius. Tai sukurs vintažinį efektą ir suteiks gyvybės jūsų vaišių stalui. Ieškote laikiklių stalo kortelėms? Tam puikiai tiks kankorėžiai, vyno kamščiai arba kreidinės Dekolab lentelės. Brangią gėlių puokštę sezono metu pakeiskite originalia pačių skintų lauko gėlių puokšte, taip pat bet kuriuo metų laiku centrinei stalo kompozicijai sukurti derinkite skirtingų aukščių dekoracijas. Centre rekomenduojame sustatyti kelių aukščių žvakes ar vazas, kurias galite pripildyti citrusiniais vaisiais, kankorėžiais ir pan.

Jei namuose neradote reikiamų priemonių savo vizijai įgyvendinti, užsukite į Dekolab nuomojamų dekoracijų katalogą. Čia rasite stilingų ir praktiškų dekoro elementų savo šventei, kuriuos išsinuomosite neribodami savo fantazijos ir neapkraudami turimo biudžeto, o šventei praėjus neturėsite sukti galvos, kur viską dėti.

3. SUŽAVĖKITE SVEČIUS PAPRASTU MENIU

Austrės? Trumai? Jums nereikia prabangausių valgių, kad sužavėtumėte svečius. Vietoj kelių pagrindinių patiekalų, svečiams pasiūlykite užkandžių ir vieno kąsnio sumuštinių – taip maistui išleisite mažiau, o platus pasirinkimas patenkins ir pačius išrankiausius.

Jei jūsų biudžetas itin ribotas, pasiūlykite draugams „receptų mainus“. Svečiai įsitrauks į šventės organizavimą ir galės atskleisti kulinarinius  sugebėjimus, pagamindami savo mėgstamas salotas ar desertą, tuo tarpu jūs paruoškite pagrindinį patiekalą.

4. GĖRIMAI!

Alkoholis taip pat gali sudaryti didelę dalį jūsų šventės išlaidų, ypač jei reikia pasirūpinti įvairių rūšių alkoholiniais gėrimais.

Užuot pripirkę daugybę skirtingų gėrimų, pasirinkite unikalų variantą ir vakaro akcentu paverskite vieną gėrimą. Tokiu būdu, jums reikės tik vieno ar dviejų rūšių gėrimų, o receptą galėsite pasirinkti pagal pigesnius komponentus. Žinoma, nepamirškte pasirūpinti ir nealkoholiniais gėrimais, tokiais kaip mineralinis vanduo ar sultys, jūsų ištroškusiems svečiams ir pasišventusiems vairuotojams.

5. VAKARĖLIO GROJARAŠTIS

Tapkite DJ‘umi – parsisiųskite „Pandora“ arba „iHeartRadio“ programėles į savo išmanųjį telefoną. Jos leidžia sukurti savo grojaraščius, pritaikytus pagal nuotaiką ar mėgstamus atlikėjus. Tą patį galite padaryti ir su „Spotify“, tačiau šis malonumas gali kainuoti priklausomai nuo tuo metu galiojančių įkainių.

Bet kuriuo atveju naudojantis nemokama versija teks susitaikyti su karts nuo karto iššokančiomis reklamomis, tačiau vakarėlio metu tokia reklama gali pasitarnauti siekiant užmegzti pokalbį arba priversti padaryti atokvėpio pertraukėlę šokių aikštelėje.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad ribotas biudžetas gali kelti įtampą ir versti riboti fantaziją, tačiau tikimės, kad šie patarimai padės jums atsipalaiduoti ir pažvelgti į šventės planavimą iš kitokios perspektyvos. Pamirškite brangius priedus, išreiškite savo kūrybiškumą maistu ir dekoru, o svarbiausia – nesivaržykite pačių svečių įtraukti į pasiruošimo procesą. Tokiu būdu aukso luitų nekainuojantis vakarėlis niekuo nenusileis prabangiai šventei. Juk svarbiausia – kartu su draugais praleistas laikas, nuoširdūs pokalbiai ir smagios akimirkos, kurias kitąryt galėsite prisiminti prie pusryčių stalo.

Kokias kitas puikias nebrangaus vakarėlio organizavimo idėjas išbandėte Jūs?

Su meile,
DEKOLAB