IŠMANUSIS VESTUVIŲ PLANAVIMAS

Žodis “išmanus“ linksniuojamas nuolat. Tačiau ar kada pagalvojote apie jį šventės planavimo kontekste? Jums tereikia išsirinkti datą – visa kita padės atlikti išmaniosios technologijos.

Planavimo chaosas ir tvarką įvesti padėsiantys stalčiukai

Turbūt nedaugelis savo vestuvių planavimą pradeda nuo tam tinkamiausios programėlės (apps’o) paieškos. Tačiau truputį pasidomėjus, tokių programėlių pasirinkimų gausa tiesiog stulbina. Įvairios vestuvių planavimo programėlės (LadyMarry Wedding Planner, MyWed, The Big Day ir daug kitų) siūlo išsigelbėjimą net ir nežinantiems nuo ko pradėti. Suvedus vestuvių datą, programėlė apskaičiuoja, kiek laiko liko iki šventės ir pateikia detalų planą, apimantį visus darbus, būtinus atlikti iki didžiosios dienos. Laikydamiesi šio plano nieko nepamiršite, o svarbiausia – turėsite aiškią discipliną ir nepaliksite svarbių darbų paskutinei minutei, taip išvengdami papildomo streso. Smagi (arba nebūtinai :D) funkcija – laikmatis – sekundžių tikslumu rodys iki didžiosios dienos likusį laiką. Stebint progresą didės motyvacija bei tikėjimas, kad jums pavyks su viskuo susitvarkyti. Patikėkite, ruošiantis tokiai svarbiai šventei, užtikrintumas ir vidinė ramybė itin svarbu!


Darbų grafikas paruoštas, tačiau kaip atlikti juos geriausiai?

Be jokios abejonės, Google yra puikus patarimų šaltinis. Tačiau taupydami laiką norime gauti viską iš vienų rankų ir labai patogu tai, jog dauguma programėlių (viena jų – Bridebook) siūlo savo “tips & tricks“ (patarimus). Šalia darbų sąrašo – lengvai prieinama informacija, kaip optimizuoti paiešką, patikrinti ir išsirinkti tai, ko jums iš tiesų reikia.

Suburkite draugų ir artimųjų komandą

Ar tai būtų tik jūsų antroji pusė, ar pusė giminės, dauguma programėlių siūlo galimybę visiems susijungti vienoje platformoje (pavyzdžiui Wedding Planner by Wedbox), dalintis užduotimis ir sekti progresą. Ši funkcija itin patogi, jei dalinatės atsakomybėmis ir bendraujate su skirtingais tiekėjais. Užuot klaidžioję po daugybę kontaktų, išsisaugokite juos programėlėje (tam puikiai tiks Bridebook, MyWed programėlės). Taip sutaupysite laiko, kurį galėsite skirti svarbesniems darbams.

Taigi… kiek atsieis jūsų svajonių vestuvės?

Planuojant vestuves, daugeliui itin svarbus toks paprastas žmogiškas dalykas kaip šventės biudžetas. Ir šioje srityje gausu sprendimų, tokių kaip MyWed, The Big Day, Bridebook, padėsiančių patogiai sekti išlaidas ir (tikėtina) neviršyti nustatytos sumos. Tai ypač naudinga norint išvengti impulsyvaus išlaidavimo, susidėlioti norus ir poreikius prioritetine tvarka bei jos laikytis.

Svečiai sveteliai

Atrodo, yra data, suknelė, ceremonijos bei šventės vieta, ko daugiau reikia? Tačiau nederėtų nuvertinti laiko, būtino skirti svečių reikalams. Visų pirma – ką kviesite? Gal ketinate kažką pakviesti tik į ceremoniją, o mažesnį skaičių žmonių į pačią šventės vietą? Kiek kartų teks koreguoti sąrašą, kad jis nebūtų per ilgas ir kad tuo pat metu niekas neliktų užmirštas? Vestuvių planavimo programėlės padės patogiai sekti žmonių skaičių ir bet kuriuo metu koreguoti sąrašą (puikus įrankis – MyWed). Be to, programėlėse galėsite nesudėtingai sudėlioti svečių susodinimo planą ir keisti stalų skaičių, tipą bei patį sąrašą. Kita vertus, abi funkcijos puikiai papildo viena kitą – juk susodinus svetelius, gali tekti koreguoti ir jų sąrašą.

Kaip kviesite svečius?

Sąrašas paruoštas, kas toliau? O gi kūrybinė dalis – pakvietimai. Dažnu atveju tai būna atskira programėlė, turinti platų skirtingų dizainų ir net tekstų (užsienio kalbomis) pasirinkimą, tiek elektroniniams, tiek spausdintiems pakvietimas maketuoti. Deja, tarp šablonų nemažai morališkai pasenusių tekstų, o elektronine pakvietimų versija neretai galima dalintis tik su kitais programėlės naudotojais. Tad modernesnė, itin lanksti ir patogi alternatyva gali būti Canva (puslapis ir programėlė), kurios net ir nemokama versija stebina gausia profesionalių sprendimų pasiūla, o maketuoti lengva kaip du kart du.

Gėlės, vazos, žvakidės… Ko, kiek ir kaip?

Ne mažiau kūrybinio įkvėpimo reikalauja ir dekoravimas bei floristika, juk tokią dieną norisi, kad viskas būtų gražu bei šventiška. Dauguma vestuvių planavimo programėlių siūlo gausybę idėjų, kaip tą padaryti. Tačiau, jei nuspręsite dekoruoti patys, greičiausiai geresnio idėjų šaltinio nei Pinterest nerasite. Pradedant nuo fantastiško grožio dekoracijų pagal pasirinktą stilių, vietą, spalvų paletę ir t.t. ir baigiant idėjomis, kokias dekoracijas galite pasigaminti patys (DIY). Yra tik vienas minusas – per didelis pasirinkimas gali lengvai paklaidinti. Tad jei pasimetėte, pasinaudokite DEKOLAB siūloma nemokama konsultacija! Jos metu padėsime išgryninti jūsų poreikius bei patarsime, kokias dekoracijas išsinuomoti, kad sukurtumėte jūsų išsvajotą dekorą.

Išmanus būdas išsirinkti net vestuvių suknelę

Tarp programėlių “pagalbininkių” galima rasti net ir tokių, kurios padės išsirinkti vestuvių suknelę! Tačiau čia rekomenduojame aklai nepasitikėti vien vaizdine medžiaga ir patikusias sukneles būtinai pasimatuoti. Tai vienintelis būdas atrasti jums labiausiai tinkantį atspalvį bei modelį, atliepiantį taip pat ir papildomus poreikius, tokius kaip patogumas, suknelės ilgis, medžiaga ir pan. O dar geriau kreiptis į profesionalus – pasikonsultuoti su dizainere ar siuvėja, kurios sukurs suknelę išskirtinai jums ir pagal jus.

Ne dovanose esmė ir vis dėlto…

Populiariausia vestuvių dovana, be jokios abejonės, yra pinigai. Tačiau ką daryti, jei norite kažko kito arba žinote, kad yra svečių, kurie mėgsta dovanoti paveikslus, statulėles ar kitokius jums neaktualius, jūsų skonio neatitinkančius daiktus? Išmaniosios technologijos gali padėti taktiškai išsakyti savo norus. Jei jūsų jaunai šeimai reikia labai konkrečių dalykų, pavyzdžiui, skirtų naujiems namams, bendram hobiui ar kelionėms, galite sudaryti reikalingų daiktų sąrašą ir programėlės pagalba duoti prieigą svečiams. Tokiu būdu tikrai gausite tai, ko jums reikia, o galimybė žymėti nupirktas dovanas užtikrins, kad negautumėte kelių vienodų.

Neįkainojamos šventės akimirkos

Sudarant svečių sąrašą, fotografas turėtų būti svečias numeris vienas. Ilgai laukta pati nuostabiausia jūsų vestuvių diena, kuriai ruošėtės metus ar net ilgiau, prabėgs tiesiog žaibiškai. Fotografas įamžins jūsų nuostabias šypsenas, tostus, šokius, tačiau, deja, nei jūs, nei jis nepajėgsite sudalyvauti kiekviename pokalbyje prie 5 skirtingų stalų, pasijuokti iš kiekvieno pokšto ar pastebėti visų naujai užsimezgusių draugysčių svečių tarpe. Todėl kuo daugiau “paparacių“, tuo daugiau akimirkų bus išsaugota. Kadangi išmaniuosius telefonus šiais laikais turi beveik kiekvienas, tai įgyvendinti gana paprasta. Tačiau tikruoju iššūkiu ir darbu tampa visų tokių kadrų medžioklė po šventės. Kaip tai išspręsti? Lengviausias būdas – sukurti šventės grupę Facebook’e, kurioje svečiai keltų nuotraukas realiu laiku arba naudoti pasirinktą grotažymę (#). Svečiai galės dalintis savo nuotraukomis, peržiūrėti kitų užfiksuotas akimirkas ir patikusias išsisaugoti. Tuo tarpu jaunieji galės ramiai apžvelgti šventės įspūdžius ir lengviau išlaukti profesionalių nuotraukų, kurias paruošti trunka savaites ar netgi mėnesius.

Paskutinės minutės pokyčiai ir šventės diena

Planuok neplanavęs, gyvenimas geba nustebint kiekvieną ir neretai tada, kai mažiausiai to tikiesi. Paskutinę akimirką pasikeitė šventės dienotvarkė, susirgo svarbią atsakomybę turėjęs svečias, o gal išvakarėse pastebėjote, kad nakvynės vietoje nėra patalynės? Greitai informuoti bent jau didžiąją dalį svečių galite vėlgi sukūrę anksčiau minėtą renginį Facebook platformoje arba pakvietus svečius į grupę Messenger aplikacijoje. O dar svarbiau, kad ne tik perduotumėte žinią akimirksniu, bet taip pat turėtumėte žmogų, kuris būtų atsakingas už šių kanalų administravimą. Tai užtikrins, kad ne tik žinutė būtų išgirsta, bet ir iškilusi problema išspręsta.

Išmanūs sprendimai taupo ne tik jūsų laiką, bet taip pat tausoja aplinką, pavyzdžiui, mažina sunaudojamo popieriaus kiekį. Nebūtina būti išmaniųjų technologijų gerbėju, kad pritaikytumėte jas savo šventėje. Svarbiausia, kaip ir visame kame, pasitelkti fantaziją ir nebijoti nutolti nuo standarto eksperimentuojant.

O kokių idėjų išmaniai šventei siūlote jūs?

Su meile,
DEKOLAB