KĄ PASIRINKTI: SAMDYTI DEKORATORIŲ AR DEKORUOTI SAVARANKIŠKAI?

Neretai iš klientų išgirstame frazę: “aš visai nekūrybingas“. Iš dalies dekoro kūrimas yra tam tikra meno forma – kruopšti, dinamiška, laisva ir, tiesą sakant, neišsemiama veikla. Tačiau net ir tie, kurie mano neturintys fantazijos, atkartodami patikusias idėjas gali dailiai papuošti savo šventę. Be abejo, sprendimą, ar dekoruoti pačiam, ar samdyti profesionalą, lemia ir daugiau faktorių. Išskyrėme kelis svarbiausius, kurie, tikimės, padės apsispręsti ir jums.


DEKORUOJU PATS

PATIKIU ŠVENTĘ DEKORATORIUI


IŠLAIDOS. Dekoruoti patiems gali būti pigiau, tačiau nebūtinai. Sutaupyti padės minimalistiniai sprendimai ir jau turimos priemonės (kurias galėsite pritaikyti dekoruojant šventę), taip pat dekoracijų nuoma. Kita vertus, greičiausiai vis tiek teks kreiptis į floristą arba daryti paprastesnes puokštes savarankiškai. Bet kuriuo atveju, gėlės sudarys didžiąją dalį išlaidų.


Visada galima derėtis bei rasti dekoratorių pagal savo kišenę, pavyzdžiui, kreiptis į  pradedančiuosius, kurie dar tik pildo savo darbų portfolio. Profesionalių dekoratorių pranašumas tas, kad jie iš patirties patars ir padės susiplanuoti išlaidas dekorui,  iki smulkmenų suplanuos šventės puošybą ir užtikrins kokybę. Tačiau reiktų nepamiršti, kad ilgametė patirtis ir puikūs atsiliepimai facebook’e dar nereiškia, kad jūsų ir dekoratorių įsivaizdavimai sutaps, dėl to būtinai pabendraukite su paslaugų tiekėjais prieš pasirašant sutartį, pažiūrėkite, ar jūsų “laukai” sutampa.


LAIKO SĄNAUDOS. Savarankiškas dekoras užima daugiau laiko: teks ne tik viską apgalvoti, supirkti ir išsinuomoti. Dekoro plano sudarymas – kruopštus darbas, reikalaujantis ilgų paieškų tiek internete, tiek ir fiziškai, važinėjant po parduotuves, susitinkant su tiekėjais, floristais ir t.t.


Visi paruošiamieji darbai, paieškos ir terminai yra dekoratoriaus atsakomybė, tad jums belieka pateikti savo norus ir leistis į jaudinančią šventės dekoro planavimo kelionę! Pagrindinis vedlys čia, be abejo, dekoratorius, tačiau nepamirškite, kad derinti visas detales ir priimti sprendimus reikės jums.


STRESAS. Besiruošiant šventei, dekoras sudaro nemažą dalį visų paruošiamųjų darbų, tačiau tarp jų yra ir tokių, kurių už jus neatliks niekas kitas (pavyzdžiui, išsirinkti nuotakos suknelę). Todėl turite pasiruošti jėgų rezervą arba dar geriau – suburti patikimą artimųjų komandą, kuri išpildys jūsų pageidavimus ir perims dalį atsakomybių. Prieš šventę ar juo labiau pačią šventės dieną tikrai turėsite svarbesnių reikalų nei puošti stalus ar dėlioti vardų korteles.


Dekoratorius visą savo laiką ir energiją skirs jūsų šventės dekorui ir, idealiu atveju, apgalvos kiekvieną detalę. Dažnai dekoratoriai žada jūsų svajonių šventę ne be reikalo: juk jie yra tam, kad šventės dieną pabustumėte pailsėję ir vietoj to, kad lakstytumėte sukdami galvą, kaip papuošti salę – pasimėgautumėte puošdamiesi patys. O ir po šventės neteks strimgalviais lėkti visko susirinkti, kad šventės vietą galėtumėte perleisti kitiems. Palikite tvarkymosi darbus dekoratoriui, o patys mėgaukitės rytu, prisimindami džiugias šventės akimirkas.


DEKORO IŠPILDYMAS. Ar kada ruošdamiesi gimtadieniui ar Kalėdoms, prisirinkote idėjų internete, išsisaugojote dešimtis paveikslėlių Pinterest’e ir… kai atėjo laikas dekoruoti, pamatėte, kad rezultatas toli gražu ne kaip iš paveikslėlio? Kas pakiša koją ir kodėl copy-paste realiame gyvenime kartais nesuveikia? Atsakymas paprastas – patirties stoka. Tiek dekoruodami vien pagal savo fantaziją, tiek bandydami įgyvendinti patikusias idėjas iš nuotraukų, greičiausiai neišvengsite netikėtumų. Spalvų gama, dekoro elementai, aukščiai, faktūros ir daug kitų kintamųjų sudaro unikalų derinį, kuris nebūtinai atitiks jūsų lūkesčius. Tad turite būti pasiruošę kūrybiškai išspręsti iškilusius nesklandumus ir gerai apgalvoti dekoro konceptą dar prieš perkant / nuomojantis dekoracijas. Nemažai dekoratorių (tame tarpe ir DEKOLAB) nemokamai ar nebrangiai siūlo dekoro konsultaciją, kurios metu sudaroma šventės dekoro vizja, duodami patarimai ir idėjos jai įgyvendinti. Galbūt tai būtų aktualu ir jums?


Tuo tarpu dekoratoriaus patirtis ir resursai užtikrins, kad visada bus ne vien planas A, bet ir planas B, C, o gal ir dar daugiau. Nuo minimalizmo ir harmoningos estetikos, iki netradicinių sprendimų ir dekoro, priversiančio jūsų svečius aikčioti. Jūsų noras – dekoratoriui įsakymas. Taigi, išsamiai aptarus dekoro viziją, jums artimas idėjas ir elementus, kuriuos norite (ar kurių tikrai nenorite) matyti dekore, jums beliks tik atsilošti ir leisti stebuklams įvykti.

Tad grįžtame prie klausimo, ką pasirinkti? Atsakyti galite tik jūs, prieš tai įvertinę, kokio dekoro norite, kiek jis jums svarbus ir kiek resursų (laiko, jėgų, išlaidų) tam norite bei galite skirti. Tikimės, kad mūsų aptarti aspektai padės lengviau apsispręsti!