KALĖDŲ BELAUKIANT – ADVENTO DEKORAS KITAIP

Ar jaučiat, kaip jau kvepia Kalėdom? Mandarinai, cinamonas, gvazdikėliai, pušų aromatas.. visa tai nejučia primena apie artėjančias žiemos šventes. O kad laukimas neprailgtų, kviečiame advento laikotarpiui pasiruošti drauge! Dalinamės originaliomis kalėdinių dekoracijų idėjomis, kurias nesunkiai įgyvendins kiekvienas – tiek mažiausias šeimos narys, tiek ir didžiausias rankdarbių skeptikas 🙂 

Dekoracijų gamyboje, kaip ir visame kame, siekiame tausoti aplinką, naudoti natūralias medžiagas bei suteikti daiktams antrą gyvenimą. Tad ir adventui pasipuošėme be didelių išlaidų, pasitelkę gamtai draugiškas idėjas. Prireikė tik trupučio fantazijos, geros kompanijos ir keleto smulkmenų! O rezultatas – išties stulbinantis…Kviečiame nesnausti ir išbandyti šiuos 3 advento receptus 😊

ADVENTO KALENDORIUS RĖMELYJE

Ingredientai:

 • Didesnio formato rėmelis
 • Tamsus rėmelio dydžio popierius arba medžiaga
 • Kreidinis rašiklis
 • 24 popieriaus lapeliai
 • ~2m virvelės/džiuto
 • Truputis montavimo gumos
 • Eglės, pušies ar kadagio šakelės, keli kalėdiniai papuošimai

Išlaidos: ~6€ (rašiklis, virvelė ir guma, visa kita rasite namuose arba lauke)

Receptas:
Į rėmelio vidų įdėkite tamsų popierių/medžiagą – tai bus advento kalendoriaus pagrindas. Ant rėmelio stiklo kreidiniu rašikliu užrašykite pavadinimą, metus ir skaičiukus nuo 1 iki 24 (paeiliui arba padrikai, kaip tik jums norisi). Jei trūksta ryškumo, kiek padžiuvus rašikliui apvedžiokite viską dar kartą. Kalendoriaus kūrimo procese svarbiausia užduotis, be abejo, yra užpildyti tuos 24 lapelius ir čia geriausia į pagalbą pasikviesti visą šeimą. Tai gali būti gražios citatos, mintys, palinkėjimai, užduotys… bet kas, ką sutarsite. O smagiausia tai, jog galėsite sumaišyti lapelius ir traukti juos pasikeisdami – kasdien tai bus mažytė staigmena! Baigę rašyti, susukite lapelius į mažus ritinėlius ir perriškite juos virvele. Imkite nedidelį kiekį montavimo gumos ir tvirtinkite ritinėlius ant stiklo, šalia skaičiukų. Belieka papuošti rėmą keliomis šakelėmis ir kitais kalėdiniais akcentais ir jūsų šeimyninis advento kalendorius baigtas! Kadangi kreidinis rašiklis itin lengvai nusivalo, pasibaigus šventėms ir nupuošus rėmelį, be vargo panaudosite jį pagal paskirtį. O gal, pagauti įkvėpimo, keliausite prie naujo projekto?

ADVENTO KALENDORIUS IŠ MAŽŲ KOJINYČIŲ

Ingredientai:

 • Rėmelis su virvelėmis/metalinėmis grotelėmis (tinka ir kamštinė lenta su smeigtukais, bet tik tuo atveju, jei kalendorius neskirtas vaikams)
 • 24 kūdikio kojinytės
 • 24 skalbinių segtukai

Išlaidos: ~0-6€ (priklauso nuo to, kiek turite kojinyčių :D)

Receptas:
Paruoškite skaičiukus: užrašykite ant segtukų, iškirpkite atspausdintus, klijuokite lipdukus – kaip tik sugalvosite. Imkite kojinytes ir sekite jas paeiliui nuo 1 iki 24 arba sumaišykite, kad būtų įdomiau. Pasistenkite laikytis tam tikros spalvinės gamos – tai suteiks kompozicijai vientisimo ir užtikrins, kad mielas ir žaismingas kalendorius neatrodytų kaip tiesiog ant virvelės padžiautos kojinaitės. Šio kalendoriaus didelis privalumas tas, kad kojinytes galėsite pripildyti įvairiomis dovanėlėmis: rašteliais, saldumynais ir net mielomis smulkmenėlėmis (pvz. raktų pakabukais, magnetukais ar mažais žaisliukais). Vaikiškai pašėlęs ir kartu labai žemiškas kalendorius tiks ir patiks visai šeimai.

Mini ADVENTO VAINIKAS

Ingredientai:

 • Didesnė eglės ar pušies šaka
 • ~2m plonos lanksčios vielutės
 • 4 arbatinės žvakutės
 • Truputis montavimo gumos
 • Dekoravimo priemonės: negliaudyti riešutai, džiovinti apelsinai, cinamono lazdelės, mediniai karoliukai ir pan.

Išlaidos: ~4€ (vielutei, žvakėms ir gumai)

Receptas:
Didesnę spygliuočio medžio šaką sukarpykite į mažesnes šakeles. Dėkite jas vieną paskui kitą, kad kiek persidengtų ir vyniokite vielutę. Suvynioję pakankamo ilgio šakelių girliandą sujunkite jos galus ir užtvirtinkite vielute. Kadangi vainikas labai nedidelis (maždaug 15cm skersmens), karkasas nebus reikalingas. Tik svarbiausia nepagailėti vielos ir užtikrinti, kad vainikas sutvirtintas tiek, kad neprarastų formos. Naudodami montavimo gumą, pritvirtinkite arbatines žvakutes simetriškai, vieną šalia kitos ar kaip tik sugalvosite. Gumos reiktų naudoti gausiau – nors vainikas gulės horizontaliai, svarbu gerai įtvirtinti žvakutes ir užtikrinti saugumą. Belieka tik padekoruoti pasirinktomis priemonėmis, kurias pritvirtinti vėlgi galėsite vielute arba guma. Dar viena advento puošmena iškepta! Jei jūsų namų erdvė nėra didelė ar šiaip mėgstate minimalistinį dekorą – ši miniatiūrinė advento vainiko versija kaip tik jums.

Tegu šv. Kalėdų laukimas būna jaukus, kupinas džiaugsmo ir artimųjų juoko. Juk didžiausia dovana vienas kitam – tai dėmesys, rūpestis bei žmogiška šiluma. Taigi, DEKOLAB idėja smagiam laiko praleidimui kartu – pakviesti visus į advento dirbtuves (kad ir virtualioje erdvėje) ir leistis į kūrybą su puodeliu karšto kalėdinio gėrimo! O dar kalėdiškesnei nuotaikai sukurti siūlome savo namus papuošti DEKOLAB kalėdiniu rinkiniu!

Siunčiame virtualius apkabinimus ir imbierinius sausainiukus. Lai gražiausios metų šventės atneša į jūsų namus meilę ir ramybę.

Su meile,
DEKOLAB