KO REIKIA GERAM MERGVAKARIUI? 5 patarimai

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo mergvakarį planuojate, egzistuoja kelios universalios gero mergvakario taisyklės, kurios užtikrins smagų laiką kartu, gražias nuotraukas bei gerą savijautą vakarėlio metu ir po jo. Tad nieko nelaukdami neriame į tobulo mergvakario planavimą, nes, kaip žinia, pradėti ruoštis šiai šventei reikia iš anksto.

1. TINKAMAS LAIKAS

Jei tai pirmasis jūsų organizuojamas mergvakaris, nustebsite sužinoję, kaip sunku rasti dieną, kuri tiktų būsimai nuotakai ir visoms mergvakario dalyvėms (o kuo dalyvių daugiau, tuo ši užduotis sunkesnė). Mergvakario planavimo darbus geriausia pradėti bent prieš tris mėnesius – taip turėsite pakankamai laiko viską suplanuoti. Tuo tarpu mergvakario data turėtų būti ne anksčiau nei dvi savaitės iki vestuvių, kad nuotaika galėtų deramai atsipalaiduoti artimiausių draugių rate, žinodama, jog dar turi pakankamai laiko paskutiniems paruošiamiesiems vestuvių darbams.

2. TINKAMOS VEIKLOS

Organizuojant mergvakarį, veiklas derėtų rinktis ne pagal kainą ar populiarumą. Pirmiausia reiktų pagalvoti, kas nudžiugintų šventės kaltininkę – būsimą nuotaką. Taip parodysite, kad ją pažįstate bei kad planuodamos šventę dėjote nuoširdžias pastangas.

Be to, jei trokštate įgyvendinti konkrečią jaunosios svajonę, kuri kiek brangiau kainuoja ar tiesiog nėra priimtina visoms dalyvėms (pavyzdžiui, šuolis parašiutu, – tik pirma įsitikinkite, ar nuotaka tikrai to nori!), pirmyn – pradžiuginkite ją neeiline atrakcija! Tačiau planuodamos kitas veiklas, stenkitės rinktis tokias, kuriose dalyvauti galėtų visos. Taip nuotaka nesijaus palikta viena, o šventės dalyvės nenuobodžiaus ir galės mėgautis švente. Ką pasirinkti – ar labiau aktyvias, valiūkiškas veiklas, ar ramesnes, kūrybiškas pramogas, spręskite atsižvelgdamos į nuotakos prigimtį ir pomėgius. Mėgstančiai dėmesį sukurkite progų pasireikšti, o kuklesnei padėkite jaustis jaukiai.

Taip pat labai svarbu, kad gražiausios akimirkos ir nuoširdžios šypsenos būtų įamžintos. Tą padaryti galite sukūrusios bendrą, itin asmenišką dovaną su nuotraukomis, palinkėjimais ir smagiomis istorijomis – tai, kas jaunajai ir po daugelio metų primintų apie šią nuostabią dieną. Pačios šventės metu nepatingėkite fotografuoti ir filmuoti, pasistenkite įamžinti visas šventės dalyves drauge su būsimąja nuotaka – juk šventės metu kursite brangius ir asmeniškus prisiminimus visoms. Jei turite galimybę, valandai ar kelioms pasisamdykite fotografą – tuomet nereikės nerimauti, kad kažkas nuolat lieka už kadro. O jei norite panaudoti nuotraukas ir pačios šventės metu (pavyzdžiui, užfiksuotas akimirkas sudėti albumą, kurį pasibaigus šventei, įteiksite jaunajai) – išsinuomokite momentinį fotoaparatą.

3. TINKAMA APRANGA

Derinti spalvas, aprangos stilių ar aksesuarus mergvakario metu – individualus pasirinkimas. Tačiau neretai pamirštama, jog daug svarbiau yra pasirūpinti apranga, kuri būtų tinkama įvairioms mergvakario veikloms. Jei norite padaryti staigmeną ir dienos programą išlaikyti paslaptyje, būsimai nuotakai liepkite pasipuošti, o pačios suruoškite jai skirtą mergvakario rinkinuką – į jį sudėkite tiek drabužius, tiek kitus svarbius daiktus bei aksesuarus, kurių gali prireikti šventės metu. Komfortas reiškia labai daug, o netinkama apranga gali išties pagadinti nuotaiką. Tad planuodamos, ką pačios pasiimsite į mergvakarį, nepamirškite informuoti ir būsimos nuotakos arba pasirūpinti reikalingais daiktais už ją. Dar viena idėja – iš anksto išsiųsti jaunajai mergvakario drabužėlius ir kitą svarbią atributiką, – taip ne tik ją pradžiuginsite, bet ir užtikrinsite, kad nieko nepritrūktų šventės metu.

4. TINKAMA APLINKA

Jei šventė vyksta privačioje erdvėje, subtiliai papuošta aplinka ir apgalvotos detalės užtikrins šventišką ir pakilią nuotaiką. Šventės dekoras siunčia žinutę, jog ši diena ir žmogus, kuriam ruošiama šventė, yra ypatingas. Be to, dekoras garantuoja gražų foną jūsų nuotraukoms. Ypač jei mergvakarį ruošiatės švęsti namuose, vertėtų apgalvoti dekoro detales, kurios kiek įmanoma labiau paslėptų aplinkos buitiškumą: dailiai paserviruotas stalas, gražiose vazose pamerktos gėlės, saldus kampelis su dailiais desertais ir jauki žvakių šviesa… Ši vestuvių preliudija, papildyta balionais, girliandomis ar kitais elementais sukurs jaukų foną ir džiugiai nuteiks prieš būsimą, bene svarbiausią gyvenimo šventę.

Įkvėpta pavasario ir nostalgiškų jausmų jaukiems merginų pasibuvimams, DEKOLAB sukūrė šį dekoracijų rinkinį mergvakario puošybai. Belieka papildyti jį keliais priedais pagal savo poreikius bei pasirinktą spalvinę gamą – ir jūsų šventės dekoras paruoštas!

5. APGALVOTA EIGA

Kiekvienas mergvakaris labai individualus, nes priklauso nuo dalyvių skaičiaus, norų, kūrybingumo, biudžeto bei daugybės kitų faktorių. Tad būti originalioms nėra taip sudėtinga, – tereikia sukurti erdvę, kurioje drąsiai pasisakyti galėtų kiekviena, o demokratiški sprendimai tenkintų daugumą. Tačiau pasirinkus vieną ar kelias veiklas, labai svarbu suplanuoti jų seką, nepamirštant ir pertraukėlių. Atsižvelkite į tai, jog sklandžią mergvakario eigą lemia ne vien iki smulkmenų išdirbtas šventės planas. Be galo svarbu yra būti lankstiems ir pasiruošti keisti planus, jei kartais iškiltų netikėtumai. Svarbu ne bandyti sutalpinti kiek įmanoma daugiau veiklų į vieną vakarą, tačiau susitelkti ties šventės kokybe – paruošti tiek ramesių, tiek intensyvesnių užsiėmimų, pasirūpinti kokybišku maistu bei gėrimais. Verta iš anksto apgalvoti ir logistikos klausimus – kiek bus (ir ar iš viso bus) merginų su automobiliais, ar visos į juos sutilpsite. O gal nuspręsite naudotis taxi paslaugomis (tokiu atveju nepamirškite įtraukti taxi paslaugų į išlaidų sąrašą).

Įsitikinkite, kad turite pakankamai laiko nusigauti iš vienos vietos į kitą, palikite rezervą nenumatytiems atvejams, o jei planuojate daug vaikščioti pėsčiomis, iš anksto įspėkite nuotaką ir dalyves pasirūpinti patogia avalyne. Įsimeskite pleistriukų, kad netikėtai pritrinta pūslė nesugadintų nuotaikos, o esant poreikiui pasiimkite batus persiavimui. Jei planuojate pikniką, nepamirškite pasirūpinti patiesalu, o jei žinote, jog šėlsite lauke iki paryčių, turėkite su savimi kažką šilto apsirengti orui atvėsus. Tai gali atrodyti kaip savaime suprantami dalykai, tačiau susikoncentravus į šventės planavimą, jie gali būti nustumti į antrą planą ar išvis pamiršti. Vis dėlto, bazinių poreikių patenkinimas yra gyvybiškai svarbus vakarėlio sėkmei.

Tradiciškai mergvakarį organizuoja jaunosios draugės, tačiau ir pati jaunoji gali inicijuoti ir suorganizuoti bent jau dalį mergvakario. Pasikviesti artimiausias drauges į priešvestuvines dekoracijų dirbtuves ar svečių dovanėlių pakavimą. O gal pasiūlyti draugėms balsuoti dėl tinkamiausios vestuvinės šukuosenos? Kad ir kokį šventės formatą pasirinksite, svarbiausia – derinti aktyvų laiką su poilsiu, parinkti tiek nuotakai, tiek kitoms dalyvėms tinkamas veiklas ir, galiausiai, pasirūpinti derama apranga bei maistu. Užtikrinus būtiniausius elementus, belieka pasipuošti pačioms ir padekoruoti aplinką, kurioje švęsite, o toliau – šauniai praleisti laiką ir įamžinti svarbiausias akimirkas!

Tegul jūsų mergvakaris būna pripildytas nuoširdaus juoko ir šypsenų!

Su meile,
DEKOLAB