Kuo svarbus vestuvių dekoras? 5 priežastys

Nepaisant to, kokio dydžio vestuves planuojate – iškilmingą puotą su dideliu būriu svečių ar paprastą, jaukų pasibuvimą artimiausių žmonių rate, verta pagalvoti apie vestuvių dekoravimą. Dekoras – tai ne vien dėmesį patraukiančios gėlių kompozicijos, tačiau ir smulkios, beveik nepastebimos detalės – subtiliai papuoštos jaunųjų kėdės, mielos dovanėlės svečiams, dailiai įrėmintas nakvynės planelis ir daugybė kitų elementų, kuriančių šventės nuotaiką. Taigi, čia pateikiame 5 priežastis, kodėl turėtume teikti pirmenybę vestuvių dekorui ir nepalikti jo paskutinei akimirkai ruošiantis šventei:

  1. ŠVENTĖS NUOTAIKA

Dekoras lemia šventės nuotaiką, įvairios dekoracijos ir gėlės suteikia šventei ypatingumo ir šventiškumo. Tiksliau, visų dekoro elementų visuma, jų spalvų ir tekstūrų darna bei apšvietimas kuria šventės atmosferą. Pavyzdžiui, jei svajojate apie romantišką ir jaukią šventę, greičiausiai rinksitės šviesią spalvų paletę bei įtrauksite medines dekoracijas. O jeigu trokštate paslaptingų ir išskirtinių vestuvių, tuomet pasitelksite tamsesnes spalvas, pritemdytą apšvietimą. Pavienių dekoracijų galbūt neatsimins nei svečiai, nei patys jaunieji, tačiau visiems atmintyje ilgam išliks įspūdis, kurį paliks būtent šventės dekoras. 

  1. PRISIMINIMAI 

Šis punktas glaudžiai susijęs su pirmuoju, tik čia dar verta pridėti, jog vestuvių dekoras – tai jūsų įsimintiniausių gyvenimo akimirkų fonas. Fotografas įamžins ne tik jus pačius, bet ir jus supančią aplinką, tad dekoracijos papuoš ir pagyvins jungtuvių nuotraukas. Šventės įspūdžiai liks visam gyvenimui, o nuotraukose užfiksuotas dekoras padės atkurti vestuvių nuotaiką ir vaizdžiai primins apie šią ypatingą dieną. Tad jei, pavyzdžiui, dievinate bijūnus, galbūt nevertėtų taupyti ir pasirinkti centrines gėlių kompozicijas su bijūnais, kad vėliau, po daugelio metų žvelgiant į šventės nuotraukas, galėtumėte grožėtis tiek savimi, tiek išpildyta svajone.

  1. INDIVIDUALUMAS

Kad vestuvių prisiminimai keltų tik pačias geriausias emocijas, labai svarbu pasirinkti jums artimą dekoro stilių. Kadangi ši šventė yra jūsų ir apie jus, šventės puošyba turėtų bent iš dalies atspindėti jūsų pomėgius bei asmenybes. Todėl neverta akylai vadovautis dekoro tendencijomis ir stengtis sukurti „tobulą“ šventę vien dėl to, kad tai šiuo metu populiaru ir madinga. Svarbiausia, kad jūs patys jaustumėtės gerai toje šventėje, kad dekoras ne varžytų jus, o priešingai, išlaisvintų ir suteiktų sparnus. Be to, vestuvėms jaukumo ir individualumo suteiks asmeniškos detalės – pavyzdžiui, nuotraukos iš jūsų draugystės metų, rėmelis su jums svarbiomis datomis ar kiti dekoro atributai, pasakojantys jūsų istoriją.

  1. DĖMESYS SVEČIAMS

Vestuvių dekoras glaudžiai susijęs ir su šventės svečiais. Štai, pavyzdžiui, nedidelės dovanėlės maloniai nustebins svečius bei įsikomponuos į vestuvių dekorą. Galbūt tai bus dailiai supakuoti laimės sausainiukai arba mieli mažyčiai augaliukai? Idėjų, ką simboliškai padovanoti svečiams – daugybė, tereikia nuspręsti, kas atspindės jus ir labiausiai derės prie jūsų dekoro stiliaus. Taip pat reikėtų nepamiršti, jog vestuvių dekoras apims ir tam tikras veiklas svečiams, tokias kaip fotosienelė ar palinkėjimų kampelis. Jose atsispindės jūsų šventės tematika, spalvinė gama bei šventėje dominuojančios gėlės, taigi, šias dekoro detales svarbu iš anksto apgalvoti ir nepalikti jų paskutinei minutei. Na, o jei svarstote, kuo dar būtų galima užimti svečius, rekomenduojame jums šį DEKOLAB straipsnį – jame rasite net 12 idėjų svečių veikloms.

  1. PATOGUMAS

Dekoras taip pat neatsiejamas nuo praktiškų detalių, padedančių šventės dalyviams susiorientuoti ir nepasimesti įvykių sūkuryje. Stendas su preliminaria vestuvių programa, svečių sėdėjimo planas, nakvynės planelis – tai ne tik svarbią informaciją suteikiantys atributai, bet ir dekorą papildantys elementai. Todėl reiktų pasirūpinti, kad ir tokios, palyginti, smulkios detalės įsilietų į bendrą vaizdą ir atlieptų vyraujančią šventės nuotaiką. 

Tikimės, jog šie argumentai įkvėps jus nepamiršti dekoro svarbos vestuvėse ir paskatins sukurti savitą ir širdžiai mielą vestuvių šventę! Na, o jei dvejojate, ar verta samdyti profesionalus, ar geriau dekoruoti patiems, mielai padėsime jums apsispręsti nemokamos konsultacijos metu! Patarsime įvairiais dekoravimo ir vestuvių planavimo klausimais bei sudarysime apytikslę jūsų šventės dekoro sąmatą – tiek jei nuspręsite nuomotis dekoracijas, tiek jei norėsite mūsų dekoravimo paslaugos.