PASIRUOŠIMAS ŠVENTEI. NUO KO PRADĖTI?

Jei skaitote šį straipsnį, turbūt rengiatės organizuoti šventę, – gal tai naujieji metai, gimtadienis ar vestuvės. Turbūt nesuklysim teigdami, jog sau, draugams ir artimiesiems norite sukurti ypatingą bei įsimintiną įvykį. Visgi neretai paruošiamieji šventės darbai išvargina, kelia įtampą ir daugelis atsiduria nežinioje, klausdami savęs – nuo ko gi čia pradėti?

Tam, kad pasiruošimo kelionė džiugintų ir ja mėgautumėtės ne mažiau nei pačia švente, išskyrėme keletą punktų, padėsiančių jums nuosekliai susidėlioti šios kelionės maršrutą bei sklandžiai judėti tikslo link.

Taigi… pradedam!

1. IŠ PRADŽIŲ – NUSIRAMINKITE

Nežinomybė gali bauginti, ypač tuomet, kai dar NIEKAS nesuplanuota, o aplinkiniai nepaliauja įkyriai klausinėti – tai kaip, tai kada gi tos vestuvės? Oho, tau juk šiemet -….šimt, ar švęsi savo jubiliejų? ir panašiai. Nusiraminkite, visa tai – tik nežinančių ko klausti pliurpalai ir, pagaliau, ne jų reikalas. Visų pirma, šventę kuriate sau, ne kitiems, tad svarbiausia – kad nuo šventės kūrimo pradžios iki paskutiniojo jos etapo jums patiems būtų smagu. Tad giliai įkvėpkite ir keliaujame prie antro punkto.

2. IŠRINKITE DATĄ

Turbūt vienas svarbiausių ir pirmučiausių sprendimų yra DATA. Tik neskubėkite, gerai apsvarstykite renginiui tinkamiausią datą, o besvarstydami atkreipkite dėmesį į šiuos momentus: ar ši diena nesukels nepatogumų jums ir jūsų svečiams (nereikės atsiprašyti iš darbo, nebus šventinė diena)? Ar ši data/laikas, bus patogi svečiams, į šventę atvyksiantiems iš toliau? Ar jūsų norima šventės lokacija tą dieną bus prieinama? Turėkite omenyje, jog darbo dienomis kai kurios vietos siūlo mažesnę kainą nei savaitgaliais, tačiau taip pat nevalia pamiršti, jog savaitgaliais žmonės labiau atsipalaidavę ir nusiteikę švęsti! Žinoma, visiems geras nebūsi ir prie visų svečių neprisiderinsi, tad, visų pirma, datą derinkite su savo artimiausiais, kad jums svarbią dieną jie galėtų būtų šalia.

3. SUKURKITE ŠVENTĖS FOLDER‘Į

Žinom, kaip lengva pasimesti tarp pasiūlymų gausos, juk šiais laikais rasti įmanoma visko, pagal kiekvieno skonį ir pageidavimą. O kad planavimas įgautų kryptį, nieko nelaukdami, savo kompiuteryje susikurkite aplanką (angl. folder), į kurį kelkite labiausiai jums patikusias lokacijas, dekoro idėjas, svečių sąrašą ir t.t., kitaip tariant, viską, kas susiję su jūsų švente. Jei jūsų užmojai didesni, šiame aplanke sukurkite mažesnius aplankus, pavyzdžiui: DEKORO IDĖJOS, SVEČIAI, ŠVENTĖS VIETA, VAKARO EIGA. Patikėkit, tai suteiks struktūrą bei palengvins visą planavimo procesą.

4. IŠNAUDOKITE ŠIUOLAIKINES TECHNOLOGIJAS

Turbūt esate girdėję, jog saugoti failus galite ir internetiniame “debesyje”. Rekomenduojame susikurti paskyrą dropbox.com nemokamai (o gal jau turite?) ar pasinaudoti google drive teikiamomis galimybėmis. Klausiate, kam to reikia? O gi kaip jau patarėme 3-iajame punkte, šie puslapiai padės sustruktūruoti visą planavimo procesą, čia taip pat galėsite kurti atskirus aplankus ir saugoti jums artimas bei mielas idėjas. Negana to, šią informaciją galite padaryti prieinamą ir kitiems vartotojams, tad pirmyn, pakvieskite ir kitus prisidėti prie jūsų šventės kūrimo!

5. SUSIPLANUOKITE BIUDŽETĄ

Galime daug svaigti apie būsimą šventę, bet visgi vienas esminių dalykų, kurį reikia apgalvoti yra biudžetas. Šaunu, jei galite savęs neriboti ir finansine prasme, tačiau net ir turint didelę finansinę laisvę, svarbu gerai pasverti savo norus ir galimybes. Pirmiausia, nusistatykite apytikslę pinigų sumą, kurią planuojate išleisti šventei. Antra, išskirkite svarbiausius dalykus, be kurių neįsivaizduojate renginio (pavyzdžiui, patalpų nuoma, maistas ir gėrimai, dekoracijos) ir surašykite juos į excelio failą ar kitą jums patogią vietą. Žymėkite visas savo išlaidas, pagal tai planuokite tolimesnius šventei reikalingus užsakymus. Sekite savo finansus tam, kad vėliau netektų gailėtis dėl pernelyg brangių vedėjo paslaugų ar ištaigingos širmos, kuri visą vakarą taip ir liko nepastebėta..

Beje, DEKOLAB palaiko gamtai ir piniginei draugišką šventės planavimą, tad mūsų bloge rasite ir daugiau tai gvildenančių temų. Kad jau prakalbom apie biudžetą, jums gali praversti patarimai, kaip sutaupyti ruošiant šventę. Juos rasite čia.

Su meile,
DEKOLAB