2021 METŲ ŠVENČIŲ TENDENCIJOS

2021-uosius metus pradedame aktyviai ir su džiugia viltimi, kad šiemet galėsime ramiai planuoti dekorą jums, o jūs – nevaržomai švęsti šventes!

Visgi ne paslaptis, jog dabartinės aktualijos koreguoja daugumą mūsų gyvenimo sričių, o šventės – taip pat ne išimtis. Taigi paruošėme jums 21 švenčių tendenciją 2021-iesiems – tendencijomis dalinsimės iki pat gegužės mėnesio, tad kviečiame naujojo švenčių sezono sulaukti kartu.

Tikimės, jog šios idėjos nuteiks pozityviai ir atneš naujų vėjų į jūsų šventes!

#1 tendencija

Šventės persikelia į ATVIRAS ERDVES. Šiemet pagrindine šventės vieta vis dažniau tampa miškas, parkas, sodyba ar netgi nuosavas kiemas. Grynas oras ir neribota erdvė leidžia užtikrinti saugumą, o augmenija pati savaime papuošia vietą bei organiškai įsilieja į šventės dekorą.

#2 tendencija

Atminimo DOVANĖLĖS SVEČIAMS – jokia naujiena. Tačiau šiemet jos itin praktiškos. Svečius pasitinka dezinfekcinio skysčio ir kitų apsaugos priemonių rinkiniai, kurie neabejotinai pravers ir pačios šventės metu.Šventės persikelia į ATVIRAS ERDVES. Šiemet pagrindine šventės vieta vis dažniau tampa miškas, parkas, sodyba ar netgi nuosavas kiemas. Grynas oras ir neribota erdvė leidžia užtikrinti saugumą, o augmenija pati savaime papuošia vietą bei organiškai įsilieja į šventės dekorą.

#3 tendencija

Kad ir kaip gaiviai ir įspūdingai atrodytų šventės lauke, oras mūsų norams nėra pavaldus. Tad neatskiriamas atributas 2021-ųjų šventėse – LAUKO PALAPINĖS. Iš plataus pasirinkimo sau tinkančią ir patinkančią palapinę ras kiekvienas. O svarbiausia – jūs ir jūsų svečiai būsite apsaugoti nuo kaitrios saulės, stipraus vėjo ar netikėto lietaus!

#4 tendencija

Turbūt sutiksite, jog LEMPUČIŲ GAUSA kuria romantišką, gal net kiek paslaptingą atmosferą. O jei dar papildysite šventės dekorą kitais apšvietimo šaltiniais: žvakėmis, fakelais, žibintais – sukursite tikrą miško pasaką. Išbandykite – šiemet, kai šventes vis dažniau rengiame lauke, tai ypač aktualu!

#5 tendencija

Švedišką užkandžių stalą keičia INDIVIDUALŪS UŽKANDŽIŲ RINKINIAI kiekvienam svečiui – jokio susigrūdimo prie užkandžių stalo ar nuogąstavimų, kad koks nors svetys liks nevalgęs. Išties paprasta, saugu ir patogu!

#6 tendencija

Mažesnis svečių skaičius šventėje reiškia jaukesnę aplinką, pasibuvimą tik pačių artimiausių rate. Jaukumą kuria ir šventės dekoras, o ypač ASMENIŠKOS DEKORO DETALĖS – jos atspindi šventės organizatorių pomėgius, svajones ir tikslus.

#7 tendencija

Griežtą svečių susodinimo planą keičia DINAMIŠKAS STALŲ IŠDĖSTYMAS. Stalai statomi netaisyklingai, prie to paties stalo stengiamasi susodinti kuo daugiau vieno namų ūkio žmonių, tad žmonių skaičius prie skirtingų stalų varijuoja. Tuo siekiama užtikrinti saugumą, kad svečiai galėtų nevaržomai bendrauti ir mėgautis švente.

#8 tendencija

Visiems gerai pažįstamą karantino kasdienybę šventėje perteikia TEKSTILĖ – čia ji kuria komfortą ir namų jaukumo įspūdį. Svečių poilsio zonos bei pavėsinės pripildomos švelnių faktūrų medžiagomis, jaukiais pledais bei minkštomis pagalvėlėmis.

#9 tendencija

Popierinius (ar iš kitų medžiagų pagamintus) kvietimus keičia ELEKTRONINIAI KVIETIMAI. Gyvenimui vis labiau persikeliant į virtualią erdvę, tai – itin patogi, ekonomiška ir ekologiška pakvietimo forma! O be to, elektroninių kvietimų dizaino neriboja jokie finansiniai suvaržymai.

#10 tendencija

Desertai tampa asmeniškesni. Pakanka net visai NEDIDELIO VESTUVIŲ TORTO, skirto tradicinei torto pjaustymo ceremonijai atlikti. Tuo tarpu svečiai palepinami maža jaunųjų torto versija atskirose lėkštėse. Ieškantiems ekonomiškesnio sprendimo, verta apsvarstyti desertus dėžutėse – kiekvienas svečias gauna jam skirtą saldų rinkinį/dovanėlę.

#11 tendencija

Šventės organizuojamos ne tik šeštadieniais ir, kaip nekeista, tai galioja net ir vestuvėms. 2021-aisiais pastebimas didėjantis kitų savaitės dienų populiarumas. Vestuvių ŠVENTĖ EILINĘ SAVAITĖS DIENĄ gali sutaupyti nemenką pinigų sumą, tad ši idėja išties verta dėmesio!

#12 tendencija

VESTUVIŲ BRUNCH’AI (priešpiečiai) šiemet itin populiarūs. Tai – idealus pasirinkimas tiems, kurie svajoja apie šviesią šventę dienos metu ir nenori išleisti krūvos pinigų prabangiai vakarienei. Be to, tai puiki erdvė išreikšti kūrybiškumą ir, pavyzdžiui, į priešpriečių meniu įtraukti įdomius ir netikėtus patiekalus.

#13 tendencija

“GRAB & GO” (Čiupk ir eik) tipo baras – patikimas ir patogus būdas išvengti eilių ir svečių būriavimosi. Šie barai gali būti kelių tipų: savitarnos baras su gėrimais pakuotėse, kokteilių baras su priemonėmis kokteilių gamybai ar individualus, šventės organizatorių pomėgius atspindintis baras. Nesvarbu, kurį iš jų pasirinksite – svarbiausia, kad toks baras pasiūlytų kažką kiekvienam šventės dalyviui.

#14 tendencija

Dekoras tampa žaismingesnis, pastelinius atspalvius keičia drąsūs, RYŠKŪS SPALVŲ DERINIAI. Spalvos perteikiamos per skirtingas dekoro detales, spaudą ir netgi maistą. Įdomus faktas – spalvų institutas “Pantone“ 2021-ųjų metų spalvomis paskelbė ryškiai geltoną (PANTONE 13-0647) ir šviesiai pilką (PANTONE 17-5104). Šios spalvos, įkvėptos praėjusių metų iššūkių, simbolizuoja optimizmą ir tvirtumą, o jų derinys siunčia vilties žinią.

#15 tendencija

Dar viena ryškėjanti 2021-ųjų švenčių tendencija – HARMONINGA FLORISTIKA. Šventės atvirose erdvėse įneša į dekorą tikrumo, natūralumo bei darnos. Gėlių kompozicijos tampa labiau įkvėptos gamtos – pilnos žalumos bei skirtingų aukščių, netolygiai paskirstytų gėlių, – tokios, kokias matome gamtoje.

#16 tendencija

2021-ųjų metų šventėms būdinga ĮSPŪDINGA FOTOGRAFIJA: mažėjant svečių skaičiui šventėje, lieka daugiau laiko įvairioms šventės akimirkoms užfiksuoti. O švenčiant lauke, su dronu galima įamžinti išties įsimintinus kadrus iš viršaus.

#17 tendencija

Didesnis DĖMESYS ESTETIKAI. Kai chaoso gyvenime ir taip pakanka, atsigręžiama į estetiką ir harmoniją. Kiekviena, net ir menkiausia detalė įgauna prasmę bei pasakoja istoriją. Tad apgalvojama viskas: nuo gėlių iki jų raštų spaudoje, nuo staltiesių ir servetėlių spalvų iki prie jų derančių desertų. Antrą kvėpavimą įgauna rustic stilius. 2021-aisiais jis labiau išpuoselėtas, idealizuotai perteikia kaimiškas detales ir pulsuoja natūralumu.

#18 tendencija

Mažesnėse šventėse, o ypač mikro vestuvėse, populiarėja vieningas SVEČIŲ APRANGOS KODAS. Derinama ne tik spalvų paletė, bet taip pat ir aprangos žaismingumas bei patogumas.

#19 tendencija

HUMORAS! Per juoko prizmę žiūrima į sugriautus 2020-ųjų švenčių planus, nes o kas gi daugiau belieka? Tad į šventes įnešama daugiau pozityvumo bei atsipalaidavimo, pradedant linksmais, šypseną keliančiais kvietimais (pvz. su pasikeitusia šventės data) ir vėliau, išlaikant šią smagią nuotaiką ir pačioje šventėje.

#20 tendencija

NANO MEDAUS MĖNUO. Dėl susiklosčiusių aplinkybių pasaulyje, vietoj ilgo medaus mėnesio tolimame kurorte jaunavedžiai vis dažniau renkasi trumpas, lokalias keliones. Čia vyrauja paprastumas – mažiau dėmesio kreipiama į prabangą, labiau susitelkiama į jausmą ir emociją. Negana to, ieškoma įdomių ar net simbolinių vietų, atliepiančių poros pažintį ir istoriją.

#21 tendencija

SPONTANIŠKUMAS tampa šventės vinimi. Vis dažniau ieškoma originalių dekoro sprendimų, netradicinių veiklų bei išskirtinių pasirodymų. Šiuo metu, kai didžioji gyvenimo dalis verda namuose ir pramogos jau yra tapusios prabanga, drauge praleistas laikas bei nepakartojami įspūdžiai – vertingiausia dovana tiek svečiams, tiek ir patiems šventės rengėjams.